منظور از آزمایش مولکولی کرونا چیست؟

 

اواخر سال 98 بود که با شنیدن خبر شیوع بیماری عجیبی به نام کرونا در کشور چین توجه افراد مختلف به این بیماری ویروسی جلب شد. شناخت بیشتر مردم از ویروس در حد ویروس‌هایی مثل آنفولانزا بود و درصد بسیاری از مردم هنوز علت سرماخوردگی را سردی هوا میدانستند ! اما بروز کرونا، واژه‌های جدیدی در زبان افراد ایجاد کرد. ویروس، مقاومت ویروسی، باقی ماندن ویروس در سطوح، تست ویروس، تست مولکولی کرونا و حتی بحث در مورد تفاوت تست آنتی بادی و تست مولکولی مباحث جدیدی بود که بین مردم شایع شد. حتی کار بالاتر از اینها رفته و امروزه در بحث‌های عمومی و خانوادگی مردم صحبت از جهش مولکولی کرونا ویروس و دستکاری ژنوم ویروسی میزنند.

یکی از سوالاتی که امروزه ابهام زیادی در مورد آن وجود دارد تفاوت انواع تست‌های ویروسی و میزان اطمینان به تست‌های مولکولی و تست سرولوژی ویروس کرونا است.

بد نیست ابتدا روند ورود ویروس کرونا به بدن را بررسی کنیم:

ویروس با ورود به بدن در ناحیه حلق و سیستم تنفسی مستقر شده و به سلول‌های این ناحیه وارد می‌شود. پس اولین جایی که میتوان رد پایی از ویروس پیدا کرد گلو و بینی فرد مبتلاست.

پس از این مرحله بدن نسبت به ویروس واکنش نشان داده و کم کم میزان آنتی بادی علیه ویروس بالا می‌رود.

در ادامه درگیری ویروس و بدن ادامه یافته و ویروس همزمان با آسیب به بدن میزبان خود، در آنجا تکثیر شده و از طریق ترشحات دستگاه تنفسی به بیرون و سایر افراد منتقل می‌شود.

در تست مولکولی کرونا، نمونه ویروسی توسط سوآپ داکرون استریل از بینی و گلوی بیمار دریافت شده و سپس توسط RNA ویروس توسط کیت استخراجRNA ویروسی استخراج می‌شود. پس از این مرحله با روش پی سی آر، با استفاده از مستر میکس Realtime PCR چند ژن شاخص ویروس در صورت وجود میلون‌ها بار تکثیر شده و توسط روش ویژه‌ای شناسایی می شود. در این شرایط کوچکترین میزان RNA ویروسی قابل شناسایی است.

اما در تست سرولوژی، ما تاثیر ویروس کرونا را بر سیستم ایمنی بدن و از طریق خون بررسی میکنیم. به علت اینکه تولید پادتن‌ها در خون با کمی تاخیر از زمان ورود ویروس به بدن ایجاد می‌شود با کمی تاخیر این پادتن ردیابی خواهد شد.

تست آنتی بادی نسبت به تست مولکولی حساسیت کمتری داشته و شما قادر به ردیابی مقادیر بسیار کم آنتی بادی را در خون نخواهید داشت. همچنین با تاخیر قابل توجهی از زمان ورود ویروس به بدن تست آنتی بادی مثبت می‌شود و به همین دلیل فرد مبتلا ممکن است تست آنتی بادی منفی داشته باشد.

تست مولکولی حساسیت بسیار بالایی داشته باشد و اگر کیفیت نمونه گیری و کیفیت کیت استخراج RNA بالا باشد فرد مبتلا به خوبی در اوایل ورود ویروس به بدن قابل شناسایی است.

 

 

 


|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
نویسنده : mm
تاریخ : چهار شنبه 1 بهمن 1399
آریا بارون توس تولید کننده فرآورده‌های نوین ساختمانی

گروه صنعتی آریا بارون توس با روی کار آمدن ساندویچ پانل فعالیت رسمی خود را در زمینی به وسعت 60 هزار متر مربع آغاز کرد. برند آریا بارون توس هم اکنون با استفاده از تکنولوژی روز دنیا و استفاده از نیروی متخصص توانسته است محصولات مختلفی را به بازارهای جهانی عرضه کند. تمامی محصولات تولید شده در کارخانجات آریا بارون توسبا رعایت استانداردهای جهانی روا (بین المللیتولید و عرضه می‌شود.

استفاده از تکنولوژی روز دنیا در خط تولید این برند باعث شده است که محصولات تولیدی آریا بارون توس توان رقابت با محصولات مشابه خارجی را نیز داشته باشداین برند هم اکنون جزو پرآوازه‌ترین برندهای تولیدی در زمینه‌ تولید ساندویچ پانل، درب‌های ساختمانی، ساختمان‌های پیش ساخته، کانکس و ... است.

با توجه به نیاز روز افزون به این محصولات که علاوه بر قیمت مناسب توانایی ساخت و پیاده سازی آن زمان کمی را مورد نیاز داشته باشد، استفاده از ساندویچ پانل‌ها ، کانکس و ساختمان‌های پیش ساخته به یکی از ضروری‌ترین نیازهای حال حاضر تبدیل شده استگروه صنعتی آریا بارون توس با تولید محصولات نام برده شده در حال حاضر به عنوان یکی از بازوهای صنعتی این حوزه شناخته می‌شود.

ساندویچ پانل تولیدی شرکت آریا بارون توس را می‌توان یکی از عالی‌ترین محصولات این برند در نظر گرفتساندویچ پانل‌های تولید شده توسط برند آریا بارون از سه لایه رویه، عایق و زیره تشکیل شده است که وابسته به نوع استفاده و همچنین کاربرد مورد نظر مواد به کار رفته در هر کدام از عایق‌ها می‌تواند متفاوت در نظر گرفته شوداستحکام و وزن سبک این محصول باعث شده است که برای طراحی و ساخت ساختمان‌های پیش ساخته استفاده روز افزونی از ساندویچ پانل شود.

استفاده از متریال‌های با کیفیت و استفاده از دانش فنی روز دنیا باعث شده است که تمامی محصولات تولیدی شرکت آریا بارون توس توانایی رقابت با رقیب‌های خارجی را داشته باشد.

محصولات تولیدی برند آریا بارون

شرکت آریا بارون توس با استفاده از دانش فنی روز دنیا و به کارگیری به روزترین تکنولوژی‌های معرفی شده توانسته است محصولات مختلفی را به بازار ایران عرضه نمایدبرند آریا بارون توس علاوه بر تامین نیازهای داخلی محصولات خود را به کشورهای همسایه ایران نیز صادر می‌کنداین شرکت در حال حاضر محصولاتی از قبیل موارد نام برده شده در ادامه را تولید و به بازار ایران و دیگر کشورهای همسایه ایران صادر می‌کند.

                   ·ساندویچ پانل

                   ·ساختمان پیش ساخته

                   ·کانکس

                   ·سرویس بهداشتی و حمام پیش ساخته

                   ·درب سرد خانه‌ای

                   ·کانال پیش ساخته

ساندویچ پانل اصلی‌ترین محصول آریا بارون

منظور از ساندویچ پانل، ساختاری تشکیل شده از چند لایه استوجود این لایه‌ها باعث می‌شود که به این محصول ساندویچ پانل نامیده شودهر ساندویچ پانل در حالت عادی از لایه تشکیل شده است.

                   ·لایه رویه

                   ·لایه عایق

                   ·لایه زیره

وجود این لایه‌ها در این پانل باعث شده است که پایداری و استحکام محصول بالاتر روداز مهم‌ترین ویژگی‌های ساندویچ پانل‌های آریا بارون می‌توان به پایداری بالا و همچنین سادگی استفاده از آن اشاره کرد.

در حال حاضر برند آریا بارون ساندویچ پانل‌هایی با استفاده از عایق‌های پشم سنگ، پلی یورتان، پشم شیشه تولید می‌کندبا توجه به نوع کاربرد پانل می‌توان لایه‌های اطراف ساندویچ پانل از ورق‌های مختلفی نظیر ورق‌های گالوانیزه، آلوزینک، استنلس استیل، آلومینیوم، مس، فایبر گلاس، گچ برگ و پی وی سی تشکیل شده باشد.

از مهم‌ترین ویژگی‌های ساندویچ پانل‌های آریا بارون می‌توان به پایداری و استحکام عالی در برابر زلزله اشاره کرداین پانل‌ها همچنین به دلیل دارا بودن وزن بسیار کم قابلیت استفاده در محیط‌های مختلف را دارا هستندوجود لایه عایق در این محصولات باعث شده است که این محصولات در برابر سرما و گرما، کاهش مصرف چشم گیری را برای استفاده کنندگان به همراه داشته باشندوجود تنوع محصول و همچنین کیفیت بالای این محصولات باعث شده است که در ساختمان‌های جدید و به ویژه در محیط‌های باران زا از این محصولات استفاده زیادی شود.

ویژگی‌های محصولات تولیدی آریا بارون توس

همان طور که عنوان شد استفاده از مواد اولیه با کیفیت و به کارگیری خطوط تولید تمام اتوماتیک باعث شده است محصولات برند آریا بارون توانایی رقابت با تمامی برندهای شناخته شده خارجی را داشته باشد.

                   ·استفاده از متریال‌هایی با کیفیت عالی

                   ·استفاده از دانش فنی روز دنیا

                   ·تولید محصولات با دستگاه‌های تمام اتوماتیک

                   ·تست کیفیت محصولات در تمامی شرایط

                   ·انجام آزمایشات فنی متعدد جهت اطمینان از کارکرد صحیح محصولات

                   ·و ...

افتخارات کسب شده آریا بارون توس

گروه صنعتی آریا بارون توس با پشتوانه فنی بالا و استفاده از نیروهای متخصص تا کنون توانسته است افتخارات گوناگونی را کسب کنداز جمله این افتخارات می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

                   ·محصول تحقیق و توسعه برتر سال 1398

                   ·محصول برتر فناوری و نوآوری استان سال 1398

                   ·واحد نمونه برتر استاندارد سال 1398

                   ·صادر کننده نمونه سال 1397

                   ·واحد نمونه استاندارد و کیفیت 1397

                   ·واحد نمونه صنعتی سال 1397

                   ·صادر کننده نمونه سال 1396

                   ·گواهینامه فنی مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن

                   ·استاندارد ملی ایران برای ساندویچ پانل عایق حرارتی

                   ·واحد نمونه کشور سال 1395

                   ·واحد منتخب حمایت از حقوق مصرف کنندگان سال 1395

                   ·واحد نمونه صنعت سال 1396

                   ·نشان طلایی حمایت از حقوق مصرف کنندگان سال 1396

                   ·دریافت گواهینامه رعایت حقوق مصرف کنندگان سال 1394

                   ·واحد نمونه صنعتی استان سال 1393

                   ·واحد نمونه صنعت استان سال 1394

                   ·واحد برگزیده صنعتی استان سال 1395

                   ·واحد برگزیده استاندارد صنایع ساختمانی سال 1395

معرفی برند آریا بارون تولید کننده برتر کشوری

گروه صنعتی آریا بارون توس با استفاده از دانش فنی روز دنیا و همچنین بهره گیری از جدید‌ترین تکنولوژی‌های ساخت پانل ساندویچ در حال حاضر به یکی از برترین برندهای حوزه تولید محصولات پیش ساخته ساختمانی تبدیل شده استاین برند با تولید محصولاتی از قبیل ساندویچ پانل، پانل‌های دیواری و سقفی، انواع درب سردخانه، کانال‌های پیش ساخته و ... توانسته است علاوه بر رفع نیاز داخلی کشور به این دسته از محصولات، بخشی از محصولات تولیدی خود را در بازارهای دیگر کشورهای همسایه به فروش برساند.

تکیه بر دانش فنی بالا و همچنین استفاده از دستگاه‌های تمام اتوماتیک باعث شده است که تمامی محصولات تولیدی این برند توانایی رقابت با محصولات خارجی را داشته باشندبرای دریافت اطلاعات بیشتر و همچنین اطلاع از مزیت‌ها و قیمت محصولات می‌توانید به وب سایت آریا بارون مراجعه کنید.

 

منبع : https://www.aryabaron.com/

 

 


|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
نویسنده : mm
تاریخ : دو شنبه 29 دی 1399
تاریخچه جراحی بینی

اولین بار درمان های برداشتن قوز بینی بدون جراحی  در Edwin Smith Papyrus ذکر شده است ، رونویسی از متن مربوط به پادشاهی قدیمی از 3000 تا 2500 قبل از میلاد.

 

Ebers Papyrus (حدود 1550 سال قبل از میلاد) ، یک پاپیروس پزشکی مصر باستان ، جراحی زیبایی بینی را به عنوان عمل جراحی پلاستیک برای بازسازی بینی تخریب شده توسط جراحی بینی توصیف می کند ، در این زمان چنین مثله ای به عنوان مجازات کیفری ، مذهبی ، سیاسی و نظامی اعمال شده است و فرهنگ

 

تکنیک های جراحی زیبایی بینی در متن هند باستان Sushruta samhita توسط Sushruta شرح داده شده است ، جایی که بینی با استفاده از یک تکه پوست از گونه بازسازی می شود.

 

در طول امپراتوری روم (27 قبل از میلاد - 476 میلادی) دائرlopالمعارف Aulus Cornelius Celsus (حدود 25 قبل از میلاد - 50 میلادی) کتاب 8 Medicare De Medicina (درباره پزشکی ، حدود 14 میلادی) را منتشر کرد که در آن روش ها و روش های جراحی پلاستیک برای اصلاح و بازسازی بینی و سایر اعضای بدن.

 

در دادگاه روم بیزانس امپراتور جولیان مرتد (331–363 میلادی) ، پزشک سلطنتی اوریباسیوس (حدود 320–400 میلادی) کتاب 70 جلدی کنیسه پزشکی (مجموعه های پزشکی ، قرن چهارم میلادی) را منتشر کرد که شرح چهره بازسازی نقص که دارای بخیه های شل است که اجازه می دهد زخم جراحی بدون تحریف گوشت صورت بهبود یابد. نحوه تمیز کردن استخوان در معرض زخم. از بین بردن ، از بین بردن بافت آسیب دیده برای جلوگیری از عفونت و تسریع بهبود زخم. و نحوه استفاده از فلپ های پوستی اتولوگ برای ترمیم گونه ها ، ابروها ، لب ها و بینی آسیب دیده ، برای بازگرداندن دید طبیعی بیمار.

 

در ایتالیا ، گاسپارو تالیاکوززی (1599-1546) ، استاد جراحی و آناتومی در دانشگاه بولونیا ، Curtorum Chirurgia Per Insitionem (جراحی نقص توسط کاشت ، 1597) را منتشر کرد ، یک کتابچه راهنمای فنی و فنی برای ترمیم جراحی و بازسازی زخمهای صورت در سربازان. تصاویر شامل جراحی زیبایی بینی مجدد با استفاده از فلپ عضله عضله دو سر بازو است. پیوند در 3 هفته پس از عمل متصل شده است. که در 2 هفته پس از پیوست ، جراح به صورت بینی درآمده است.

 

در بریتانیای کبیر ، جوزف کنستانتین کارپو (1746–1846) شرح دو عمل زیبایی بینی را بازسازی کرد: بازسازی بینی آسیب دیده از نبرد و ترمیم بینی آسیب دیده از آرسنیک.


|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
نویسنده : mm
تاریخ : چهار شنبه 24 دی 1399
miladdel.farsiblog
نحوه کمک و تاثیر سنباده های نواری در صنعت از ابتدا تا انتها

امروزه صنایع مختلفی در بازار همانند صنعت قطعه سازی خودرو،شیرآلات بهداشتی ،دستگیره و یراق آلات ، قطعات آلومینیومی و … نیاز به استفاده از سنباده های نواری در تجهیزات خود دارند تا بتوانند قطعات موجود در کارخانه خود را با سرعت بسیار بالاتری نسبت به قبل پلیسه گیری و یا پرداخت کاری کنند و به دلیل ویژگی های برتری که در مقایسه با سنگ های ساینده کارگاهی دارند، در صنعت استفاده های به خصوصی از آن ها می شود.

 

بررسی ساختار و نحوه شکل گیری سمباده نواری و همچنین بررسی مزایا و معایب آن

حال که با محبوبیت سنباده نواری در صنعت آشنا شدیم، نوبت به آن رسیده است تا اطلاعات کاملی در خصوص این محصول، ویژگی های برتر و ممتاز آن، شکل ساختاری و... کسب کنیم تا بتوانیم در موارد مورد نیاز از آن استفاده کنیم.

 

سنباده نواری چیست؟

این محصول که یکی از مهم ترین اجزا در کارخانجات تولیدی می باشد، می تواند در ابعاد متفاوتی تولید شود که این موضوع توسط خود مشتری به فروشنده اعلام می گردد چراکه یکی از مهم ترین موارد در زیر سنباده نواری، ابعاد آن استدر سوی دیگر اگر به شکل ظاهری این محصول توجه کنید می توانید شاهد ساختاری کمربند گونه باشید که تسمه ها از دو سر به یکدیگر متصل شده اند.

جالب است بدانید که در تهیه و ساخت این محصول از ذرات اکسید آلومینیوم،سیلیکون کارباید،زیرکونیوم و سرامیک استفاده می شود و انواع متفاوت و مختلفی دارد که بر حسب نوع پارچه می توان آن ها را تقسیم بندی نموددر حالت کلی در تقسیم بندی جنس آن ها از نظر پارچه می توان شاهد شرایط  رو به رو بودپارچه های بسیار منعطف(JF)،پارچه های منعطف(J)،پارچه های کتان(X)،پارچه های پلی استر(Y)

 

در هنگام خرید این محصول باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

اگر تصمیم به تهیه و خرید سنباده نواری گرفته اید بهتر است با نکات قبل از خرید آن آشنا شوید تا بتوانید درک بهتری از آن داشته باشیددر همین خصوص می توان به موارد زیر به عنوان محبوب ترین و منحصر به فرد ترین نکات هنگام خرید این محصول اشاره نمود:

(نکته بسیار مهمی که باید قبل از خرید به آن توجه کنید این است که این محصولات عموما بر حسب نوع سفارش شما تهیه و ساخته می شوند که توجه به اطلاعاتی که در زیر برای شما قرار گرفته است از حیاتی ترین و مهم ترین مواردی بوده که باید قبل از خرید به آن توجه داشته باشید، بنابراین این قسمت را با دقت مطالعه کنید.)

 

به طول و عرض تسمه توجه ویژه ای داشته باشید.

یکی از مهم ترین مواردی که در هنگام خرید باید به آن توجه داشته باشید، نوع اندازه سمباده از نظر طول و عرض استبدون شک شما قبل از خرید باید ابعاد مورد نظر خود را بر حسب میلیمتر نزد فروشنده ارائه کنید تا محصولی متناسب با اندازه و متراژ شما برایتان آماده شود.

 

بررسی نوع اتصال (آپارات)

شما به عنوان یک مشتری قبل از سفارش این محصول باید به نوع اتصال گذاری آن توجه کنید و نکاتی را در این خصوص به فروشنده ارائه کنید تا بتواند محصول نهایی را با توجه به نیاز شما تولید کند.

 

بررسی گرید یا دانه بندی

در زمان سفارش به فروشنده حتما باید نوع زبری یا نرمی جنس مورد نظر خودتان را با ذکر نوع شماره گرید به آن اعلام کنیدشماره گرید عموما بر اساس آزمون و خطا به دست می آید.

 

بررسی جنس دانه بندی

این که شما از چه جنسی برای سندینگ خود استفاده می کنید عملا نیاز به آگاهی های بسیار زیادی از قطعه کار،تیراژتولید و کیفیت سطح دارد تا بتوانید مناسب ترین جنس دانه بندی را انتخاب کنید.

 

 

 

چه عواملی بر قیمت نهایی و تمام شده این محصول تاثیرگذار خواهد بود؟

این محصول یکی از مهم ترین و پرکاربرد ترین محصولات موجود در صنعت است که شیوه قیمت گذاری آن به عوامل بسیار زیادی از جمله پارچه سنباده نواری، جنس دانه ها، گرید سنباده و برند تولیدکننده بستگی دارد و نیم توان قیمت ثابت و مشخصی را برای آن در نظر گرفتاز این رو قبل از تولید این محصول سعی کنید اطلاعات کاملی در خصوص قیمت تمام شده این محصول توسط فروشنده به دست آورید.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
نویسنده : mm
تاریخ : دو شنبه 22 دی 1399
مولاژ و ماکت آناتومی

مولاژ نوعی ماکت است که از آن برای مقاصد آموزشی استفاده می گردد. برخی از آن ها مثل مولاژهای اتاق عمل نسبت به عوامل خارجی از خود واکنش نشان می دهند.

مولاژ به معنی قالب بوده و معمولا از فوم، لاتکس یا لاستیک ساخته می شود. همواره سعی می شود که مولاژها به گونه ای ساخته بشوند که طبیعی به نظر بیایند.

انواع و اقسام مولاژ

مولاژها انواع و اقسام مختلفی را دارند. برخی از آن ها همه ی بدن انسان را نشان می دهند و برخی دیگر تنها بخشی از بدن را نشان می دهند. البته تا به حال مولاژی درست نشده که بتواند همه ی بدن را به صورت کامل نشان بدهد. برخی از انواع و اقسام مولاژها عبارتند از:

·                                 مولاژ جمجمه : از این مولاژ برای تشریح و آموزش اعضا و بخش های مختلف جمجمه به صورت قابل لمس و سه بعدی استفاده می شود.

·                                 مولاژ پا : از این مولاژ برای تشریح و آموزش اعضا و بخش های مختلف پا به صورت قابل لمس و سه بعدی استفاده می شود.

·                                 مولاژ چشم : از این مولاژ برای تشریح و آموزش اعضا و بخش های مختلف چشم به صورت قابل لمس و سه بعدی استفاده می گردد.

·                                 مولاژ مغز : از این مولاژ برای تشریح و آموزش اعضا و بخش های مختلف مغز استفاده می شود.

·                                 مولاژ معده : از مولاژ معده برای تشریح و آموزش بخش های مختلف معده به صورت سه بعدی استفاده می شود.

·                                 مولاژ کلیه : از این مولاژ برای تشریح و آموزش بخش های مختلف کلیه به صورت قابل لمس و سه بعدی استفاده می شود.

·                                 مولاژ گوش : از این مولاژ برای تشریح و آموزش اعضا و بخش های مختلف گوش استفاده می شود.

·                                 مولاژ استخوان بندی : از این مولاژ برای تشریح و آموزش اعضا و بخش های مختلف استخوان بندی به صورت ماکتی قابل لمس و سه بعدی استفاده می شود.

·                                 مولاژ کبد : از این مولاژ برای تشریح و آموزش اعضا و بخش های مختلف کبد به صورت قابل لمس و سه بعدی استفاده می شود.

·                                 مولاژ لگن و …

کاربرد مولاژ

مولاژ ها می توانند به دانشجویان پیراپزشکی و پزشکی اطلاعات خوب و کاملی را راجع به آناتومی بدن بدهد.

اکثر دانشجویان رشته های پرستاری، پزشکی، مامایی، دندانپزشکی و دیگر رشته ها در درس کالبدشناسی از مولاژ کالبدشناسی استفاده می نمایند. به مولاژ کالبدشناسی، مدل آناتومیک نیز گفته می شود.

مولاژ ها در سایزهای مختلفی ساخته می شوند و غالبا مولاژ های کامل یا نیم تنه در اندازه ی واقعی ساخته و مورد استفاده ی افراد قرار می گیرد.

قطعات مولاژ می توانند از هم جدا بشوند و مجدد سر جای خودشان قرار بگیرند. البته برخی مولاژ ها نیز ثابت هستند و نمی توان اجزای آن ها را از هم جدا و تفکیک کرد.

 

 


|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
نویسنده : mm
تاریخ : دو شنبه 22 دی 1399
راهنمای انتخاب و خرید وان مناسب برای حمام

انتخاب وان جکوزی برای حمام‌های کوچک

قیمت جکوزی خانگی نسل پیشرفته از وان‌های ساده هستند که در دهه اخیر بسیار مورد توجه قرار گرفته‌اند، معمولا همه افراد با جکوزی‌ها آشنا هستند آن هم به دلیل وجود آن‌ها در استخرها و باشگاه‌های ورزشی، خواص درمانی و جلوه مدرن و امروزی آن‌ها باعث شده تا پایشان به خانه‌ها جهتِ استفاده خانگی برسند و روزبه‌روز نیز بر طرفداران و مشتریان این محصول افزوده شود.

وان جکوزی‌ها در انواع و اقسام شکل و ظاهر، برند، مدل و اندازه تولید و روانه بازار شده‌اند، قیمت این محصول به موارد نامبرده بستگی دارد و مزیت متغیر بودن اندازه این محصول سبب شده تا برای فضاهای کم همچون حمام‌های کوچک نیز قابل استفاده باشد و دکوراسیون و جلوه امروزی و باشکوهی به حمام‌هایی با اندازه کوچک بدهد.

در مطلب زیر ما انتخاب وان جکوزی برای حمام‌های کوچک را تشریح کرده‌ایم و سعی بر این شده تا با مطالعه آن به سوالات و ابهامات خود را برطرف سازید و یک انتخاب و خرید مناسب و باکیفیت انجام دهید پس لطفا افرادی هم که از متراژ کم و کوچک حمام خود ناراضی هستند متن زیر را مطالعه نمایند.

نکات مهم قبل از انتخاب وان جکوزی برای حمام‌های کوچک:

                    ·توجه به متراژ حمام و تعین فضای نصب و تعبیه آن

                    ·مشخص کردن سایز وان جکوزی

                    ·تعیین میزان هزینه پرداختی برای خرید

                    ·معین کردن برند و مدل وان جکوزی

                    ·توجه به کیفیت اجزاء و متعلقات وان جکوزی

لطفا به این نکته توجه کنید که بسیار از افراد تصور می‌کنند وان جکوزی‌ها بدلیل مجهز بودن به سیستم و اتصالات برقی ممکن است هنگام برخورد با آب یا بخارهای آب، باعث برق گرفتگی و ایجاد حادثه شوند در صورتی که این یک تفکر و تصور نادرست است زیرا طراحان این محصول این مشکل را رفع کرده‌اند به این صورت که در هنگام وجود هر نوع خطر به طور خودکار سیستم برق آن قطع می‌شود و احتمال برق گرفتگی را به طور کامل از بین می‌برد.

چه نوع وان جکوزی برای حمام‌های کوچک مناسب است؟

وان جکوزی‌ها در انواع کوچک، متوسط، بزرگ، گرد، گوشه‌ای یا کنجی، یک نفره، دونفره و چند نفره تولید می‌شوند و هر کدام را می‌توان بر حسب نیاز تهیه کرد ولی موارد کاربردی و مناسب جهتِ انتخاب وان جکوزی‌ برای حمام‌های کوچک عبارت‌اند از:

                    ·وان جکوزی‌های کوچکمعمولا سایز این نوع محصول از 70 در 110 و 75 در 140 سانتی متری تولید می‌شوند و برای متراژهای کم قابل استفاده هستند همچنین بدلیل سایز کوچک، قیمت کم و مناسبی دارند.

                    ·وان جکوزی‌های متوسطسایز متوسط بیشترین فروش و بالاترین تنوع در مدل‌ها را دارد و به همین دلیل به این مدل، لقب وان جکوزی‌های استاندارد را داده‌اند و حدود 70 در 140 و 80 در 160 سانتی  اگر متراژ حمام شما تقریبا کوچک یا متوسط است این مدل بسیار مناسب است، قیمت این سایز از وان جکوزی‌ها به دلیل تنوع طرح متغیر است و از نوع وان جکوزی کوچک گران‌تر هستند.

                    ·وان جکوزی‌های گوشه یا کنجینوع طراحی وان جکوزی‌ها مناسب برای تعبیه در گوشه و کنار حمام‌ها است، همین امر باعث شده تا برای حمامهای کوچک مناسب باشد و آن را در گوش‌ای از حمام مستقر کرد، اندازه‌های 90 در 90 بهترین انتخاب وان جکوزی برای حمام‌های کوچک و کم فضا است.

                    ·وان جکوزی‌های تک نفرههمانطور که از نام‌گذاری آن پیدا است ظرفیت یک نفر را دارد به همین دلیل تنها یک زیرسَری داردو برای کسانی که کمبود فضا دارند می‌تواند گزینه خوبی باشد همچنین نسبت به دیگر مدل‌ها ارزان‌ترین و کم‌ترین قیمت را دارد.

جنس و رنگ وان جگوزی‌ها:

جنس اغلب وان جکوزی‌ها از فایبر گلاس است و معمولا یک پوشش ضد آب نیز بر روی آن‌ها قرار می‌دهند، برای رنگ این محصولات بیشتر از رنگ سفید ونقره‌ای استفاده می‌کنند البته دیگر رنگ‌ها نیز بر اساس نیاز مشتری قابل سفارش هستند ولی رنگ سفید و نقره‌ای بهترین و مناسب‌ترین انتخاب وان جکوزی برای حمام‌های کوچک است زیرا این رنگ‌ها فضای کوچک را بسیار دلباز و بزرگ‌تر نشان می‌دهند همچنین مزیت دیگری که این رنگ‌ها دارند این است که در صورت کثیف شدن و ایجاد آلودگی می‌توان سریع آن را تشخیص و جهت تمیز کردن و شست‌وشوی آن اقدام کرد به همین دلایل جزء پرطرفدارترین رنگ‌ها هستند.

وان جکوزی‌ها از چه اجزائی تشکیل شده‌اند؟

برای اینکه بتوانید بهترین خرید وان جکوزی خانگی برای حمام‌های کوچک را انجام دهید باید با اجزاء و قطعات مهم آن آشنا شوید تا بعدها نیز در صورت نیاز به تعمیر قطعه خراب شده را شناسایی کنید، وان جکوزی‌ها اغلب دارای سیستم گرمایشی، سیستم هوایی و پمپ آب هستند، قبل از خرید حتما از کیفیت کارکرد و استاندارد بودن آن‌ها اطمینان حاصل کنید.

بهترین برند و مارک وان جکوزی:

                    ·وان جکوزی تنستر

                    ·وان جکوزی لادر

                    ·وان جکوزی هوم بیس

                    ·وان جکوزی شاینی

                    ·وان جکوزی ریتون

                    ·وان جکوزی ساحل وان

                    ·وان جکوزی آرمه

                    ·وان جکوزی آرال

قبل از خرید و انتخاب وان جکوزی برای حمام‌های کوچک، باید به برند و مارک آن توجه کنید، برندهای معتبر از بهترین متریال، مواد اولیه مرغوب و جنس درجه یک برای ساخت وان جکوزی استفاده می‌کنند که باعث دوام و عمر طولانی مدت آن‌ها می‌شود و در صورت خراب شدن یکی از اجزاء آن می‌توانید به راحتی قطعه مورد نظر را دوباره خریداری و جایگزین کنید، مزیت دیگری که این برندهای معتبر دارند این است که در انواع سایزها ساخته می‌شوند و قابل سفارش در سایز مورد نظر شما نیز هستند، موارد بالا جزء بهترین مارک و برندها می‌باشند و برای اطلاعات بیشتر و دیدن دیگر نمونه‌ها می‌توانید به سایت کالا 118 مراجعه کنید.

وان جکوزی اصل و معتبر را از کجا تهیه کنیم؟

جهتِ انتخاب وان جکوزی برای حمام‌های کوچک، بزرگ و دیگر اندازه‌ها، پیشنهاد می‌شود به سایت کالا 118 مراجعه کنید در این سایت علاوه بر دیدن قیمت این محصولات می‌توانید انواع مدل، برند و سایز آن‌ها را روئیت کنید و در صورت نیاز محصول مورد نظر را انتخاب و با پرداخت کمترین هزینه آن را سفارش دهید و در اسرع وقت آن را درب منزل خود تحویل بگیرید.

مزیت‌هایی که خرید اینترنتی از سایت کالا 118 دارد این است که شما محصول را بدون دخالت واسطه و به قیمت تولید در کارخانه همراه با ضمانت نامه و گارانتی خریداری می‌کنید و در صورت بروز مشکل می‌توانید از خدمات پس از فروش آن استفاده کنید لازم است بدانید که برای خرید حضوری مناسب نیز می‌توانید به مراکز و نمایندگی‌های فروش معتبر و باسابقه مراجعه کنید.

 


|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
نویسنده : mm
تاریخ : جمعه 19 دی 1399
ماسک فلت فولد نانو سه لایه رسپی نانو N95

ماسک نانو RespiNano N95جدیدترین محصولی است که برای محافظت از شما در برابر میکروب ها طراحی شده است. این ماسک قادر است کوچکترین ذرات معلق در هوا را فیلتر کند. ماسک فلت فولد N95 رسپی نانو برند ریما سازگار با محیط زیست طراحی شده است.

این ماسک قادر است تا مدت ۴۸ ساعت مورد استفاده قرار بگیرد. طی این مدت بدون دست زدن به ماسک، می توانید با خیالی آسوده در محیط های عمومی و شلوغ هم قرار بگیرید. فیلترهای عالی به کار رفته در ماسک تنفسی نانویی می تواند حتی کوچکترین ذرات موجود در هوا را نیز فیلتر کند.

ماسک فلت فولد رسپی نانو چگونه عمل می کند؟

فیلترهایی که برای ماسک های پزشکی استفاده می شوند با شماره گذاری (۹۵،۹۹، و …) درجه بندی می شوند. وقتی از ماسک تنفسی N-95 صحبت می شود، یعنی این محصول می تواند تا ۹۵% ذرات مضر و بیماری زا را فیلتر کند.

ماسک‌های فلت فولد نانو ۹۵ از نظر عملکرد به دام اندازی و افت فشار همانند ماسک‌های FFP2 و N95 هستند. این ماسک‌ها حاوی یک لایه نانو در بین لایه‌های اسپان‌باند محافظ خود هستند. راندمان به دام‌اندازی ذرات ۰/۳ میکرون این ماسک‌ها ۹۵ درصد و افت فشاری برابر با ۴۲ پاسکال دارند. این ماسک‌ها به دلیل ظاهر ویژه‌ای که دارند در مقایسه با ماسک‌ها سه لایه از تنفس‌پذیری بهتری برخوردار هستند.

شکل زیر نیز نمودار راندمان به دام‌اندازی و افت فشار ماسک فلت فولد نانو ۹۵ را نشان می‌دهد که چطور می تواند ریزترین ذرات و حتی ویروس کرونا را مهار کند.
 

این ماسک ها کم حجم و سبک هستند و استفاده از آن ها مانعی برای عبور جریان هوا نیست. بنابراین حتی کسانی که به بیماری های قلبی، ریوی و سایر بیماری های تنفسی (آسم) مبتلا هستند، می توانند بدون ایجاد اختلال در تنفسشان به راحتی از این محصول استفاده کنند.

ویژگی ها و مشخصات ماسک تنفسی N-95 فلت فولد

برای تولید ماسک فلت فولد تنفسی نانویی N95 رسپی نانو از دو لایه اسپان باند و یک لایه فیلتر نانو در بین آن ها استفاده می شود. شاید بپرسید دلیل این کار چیست؟

تولیدکنندگان به منظور کنترل رطوبت ماسک هر دو لایه را با هم استفاده می کنند. لایه سازگار با آب به منظور جلوگیری از خشکی هوا و بهبود تنفس کاربر استفاده می شود. اما لایه آبگریز هم به منظور جلوگیری از ورود قطرات حاوی مواد مضر و عوامل بیماری زا در این ماسک استفاده می شود.

این ماسک مجوز و  گواهینامه نانومقیاس را دریافت کرده است. همچنین ماسکی است که متناسب با محیط زیست و شرایط مصرف کننده تولید می شود.

 

|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
نویسنده : mm
تاریخ : جمعه 19 دی 1399
کائنات چه هستند و چه کمکی می‌توانند در زندگی ما کنند؟

یکی از موضوعات جالبی که همه ما با آن برخورد داشته ایم و ذهن ما را به خود مشغول کرده است، موضوع کائنات است. در حالت کلی کائنات یعنی یک رخداد حاصل رخداد دیگری می باشد! به زبان ساده تر و یا به زبان عامیانه قانون کائنات را قانون علت و معلول نیز می گویند. در واقع موضوع کائنات آنقدر از اهمیت بالایی برخوردار است که در تعالیم بزرگترین ادیان جهان مانند بودیسم، هندوئیسم و تائوئیسم با جزئیات به توضیح آن پرداخته شده است.

 

ما قبلا معنا و مفهوم قانون جذب را برای شما به طور کامل توضیح داده ایم و همین طور درست و واقعی بودن این قانون را مورد بحث و بررسی قرار داده ایم. اما این بار قصد داریم تا نگاهی به معنا و مفهوم درست قانون کائنات انداخته و ببینیم چطور می توان به کمک این قانون سرنوشت خود را تغییر دهیم؛ پس در ادامه با ما همراه باشید.

 

از نسل های گذشته تاکنون و از افراد بزرگ و مشهور تا افراد ناشناس، همگی به این موضوع پی برده بودند که هر فردی هر کاری که انجام دهد پاسخش را در این دنیا دریافت می کند؛ این بدان معناست که آنان قانون کائنات را قبول داشته اند اما خودشان نمی دانستند.

قانون کائنات به چه معناست؟ برای آنکه قانون کائنات را بهتر درک کنید باید قانون کائنات را مانند بازی بومرنگ در نظر بگیرید، همانگونه که بومرنگ پس از پرتاب شدن دوباره به سمتتان برمی گردد نتایج و پاسخ اعمال و رفتارتان نیز در زندگی شما نمایان می شود.

به طور کلی کائنات به تمام چیز‌هایی که در جهان هستی وجود دارد یا به عبارت دیگر به مجموعه قوانین الهی حاکم بر جهان هستی را کائنات گویند. کائنات و جهان هستی این قدرت را دارند که ما را به هر خواسته و هدفی که داریم برسانند، اما چرا خیلی از افراد به آن هدف و رویایی که دارند نمی‌رسند؟ مشکل از کجاست؟خیلی از افراد می‌دانند که با قانون جذب می‌توانند به خواسته‌ها و اهدافی که دارند برسند اما چرا نمی‌رسند؟ ما دقیقا به طور کامل و جامع راجع به اینکه چگونه از کائنات درخواست کنیم توضیحات کاملی می‌دهیم. این مطلب مطمئنا می‌تواند کمک بزرگی به شما در جهت رسیدن به اهدافتان کند.

من سالیان سال بود که با قانون جذب به طور کامل آشنا بودم اما با اصول کلی قانون جذب و کمک گرفتن از کائنات آشنا نبودم و هر کاری که می‌کردم نمی‌دانستم چگونه به خواسته‌ها و اهدافی که دارم برسم، سپس با تلاش زیاد به آن اهدافی که می‌خواستم و همه را در رویای خود می‌دیدم رسیدم. می‌توان گفت تکنیک رسیدن به اهداف و خواسته‌هایم را پیدا کردم و به کمک تکنیک‌ها و تمارینی که انجام دادم توانستم به خیلی از خواسته‌هایم برسم. همان طور که من توانستم مطمئنا شما نیز می‌توانید و این مطلب می‌تواند تحول عظیمی در زندگی شما ایجاد کند.

همینطور کائنات را می توان در قانون سوم نیوتن نیز جستجو کرد. قانون سوم نیوتون می گوید: نیرو های موجود در طبیعت همواره به صورت دوگانه وجود دارند. در نظریه نیوتون اگر یکی از این دو نیرو را کنش (عمل) بنامیم، نیروی دیگر واکنش (عکس العمل) نامیده می‌ شود.

همینطور نظریه اثر پروانه ای نیز قانون کائنات را تأیید می کند. این نظریه بیان می کند که تمام رخداد ها هرچند که کوچک باشند می توانند به نتایج پیش بینی نشده و وسیع تری در آینده منجر گردد. بنابراین، از نظر قانون کائنات، هر اندیشه، احساس، میل، انتخاب، عمل و عکس العملی که انجام دهیم اثری در آینده ما خواهد داشت.

به طور کلی یعنی ما هر جایگاهی که امروز در آن قرار داریم دقیقاً نتیجه افکار، احساسات و تصمیم های گذشته ما است.

حتما تا به حال برایتان پیش آمده که به طور ناخودآگاه به موضوعی فکر می کنید و درست در همان لحظه پیش می آید و یا هوس یک خوراکی خاص را کرده و پس از چند دقیقه برآورده می شود ؛ قطعا در چنین حالتی به این فکر می افتید که ای کاش چیز دیگری از خدا می خواستید. یا مثلا ممکن است که در برخورد اول با شخصی ، احساس ناخوشایندی به شما دست بدهد و جالب اینجاست که پس از گذشت چند روز ، متوجه حدس صحیح خود می شوید. شاید شما این اتفاق را حس ششم و یا قدرت تشخیص بالای خود بنامید، اما این در واقع بخشی از قانون جذب است.

تمرکز اصلی قانون جذب بر روی افکار شما می باشد. بر طبق این قانون ، اگر می دانستید که افکار منفی بر روی زندگیتان چقدر تاثیر گذار است، حتی برای یک بار هم به اتفاقات منفی فکر نمی کردید! اگر شما در طول روز مدام به بی پولی بیاندیشید ، چیزی جز فقر عایدتان نخواهد شد. به افرادی که مدام به فکر سلامتی خود هستند و از بیماری فرار می کنند توجه کنید؟ اغلب آن ها بیشتر از شما دچار ناخوش احوالی و بیماری می شوند. به قول معروف ” از هرچه که بترسید، سرتان می آید” و این یک قانون ثابت شده است.

شاید شما نیز جز آن دسته از افرادی باشید که در پذیرش قانون جذب دچار شک و تردید هستید ؛ پیشنهاد من به شما این است که حداقل برای یک بار هم که شده ، این قانون را در زندگی خود پیاده کنید، باور کنید که امتحانش مجانی است! به این نکته توجه داشته باشید که حتی در صورت کتمان این قانون ، نمی توانید از نتایج آن بی بهره بمانید، پس بهتر است که با دیدی باز ، به سمت احقاق خواسته هایتان قدم بردارید.

قانون جذب جنبه های متفاوتی دارد و نتیجه ی آن در گرو درخواست شما از زندگی است. مثلا در این راه عده ای خواستار ثروت ، دسته ای خواستار عشق و برخی دیگر طالب محقق شدن آرزو های کوچک و بزرگشان هستند. در صورتی که شما نیز در صدد اجرای قانون جذب کائنات در زندگی تان هستید ، پایبند بودن به چندین اصول و قاعده ی این مسیر ، الزامی است که در ادامه ی مطلب به طور مفصل به آنها خواهیم پرداخت.


|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
نویسنده : mm
تاریخ : جمعه 19 دی 1399
ونیر کامپوزیت چیست؟

ونیر کامپوزیت یا ترمیم ظاهر زیبایی دندان از دست رفته بیمار یکی از اهداف اصلی دندانپزشکی در ناحیه قدامی است. طی چند سال گذشته مواد و روشهای درمانی جدیدی روی صحنه آمده و عملکردهای ما را روز به روز بهبود می بخشد. بیشتر و بیشتر دندانپزشکان به جای سایر گزینه های درمانی ، رویکردهای محافظه کارانه و زیبایی مانند روکش مستقیم را ترجیح می دهند. 

 

روکش های دندانی می توانند نقایص دندان را بپوشانند و لبخندی یکنواخت و روشن به شما بدهند.

 

نقص می تواند شامل دندان هایی باشد که کج یا نامرتب ، بریده ، لکه دار یا تغییر رنگ یافته اند یا ممکن است مینای دندان شما فرسوده باشد.

 

روکش ها بخشی از دندانهای شما را می پوشانند اما در واقع با تاج هایی که ضخیم تر هستند و کل دندان را پوشش می دهند - عقب و جلو متفاوت هستند. تاج ها معمولاً نیاز به تراش بیشتر دندان دارند که ممکن است با روکش به آن احتیاج داشته باشید یا نداشته باشید.

 

اگر دندان های شما از نظر شکلی خوب هستند و فقط می خواهید شکل ظاهری آنها را تغییر دهید ، از جمله شکل یا رنگ آنها ، ممکن است روکش انتخاب خوبی باشد.

 

از تاج معمولاً فقط برای دندانهایی استفاده می شود که آسیب بیشتری دیده باشند. به عنوان مثال ، اگر دندان شما شکسته است یا به کانال ریشه نیاز دارید ، تاج ممکن است راه حل بهتری باشد.

 

یک دندانپزشک ممکن است بین 3 نوع روکش انتخاب کند: روکش کامپوزیت مستقیم ، روکش کامپوزیت غیر مستقیم و روکش پرسلن.

 

روکش های کامپوزیت مستقیم ، روکش های ساخته شده از ماده رزین کامپوزیت است که مستقیماً روی دندان های شما قرار می گیرد.

 

خیلی طول نمی کشد که دندانپزشک دندان های شما را برای استفاده از روکش آماده کند و روند استفاده از آن حداقل تهاجمی محسوب می شود.

 

تفاوت اصلی بین روکش های کامپوزیت مستقیم و غیرمستقیم روند استفاده است - نه ماده واقعی مورد استفاده.

 

دندان های شما همانند روکش های کامپوزیت مستقیم آماده می شوند ، اما روکش ها به صورت "غیرمستقیم" در خارج از دهان در مطب دندانپزشکی یا آزمایشگاه دندانپزشکی ساخته می شوند.

 

تا زمان ساخت روکش های غیرمستقیم ، مجموعه ای از روکش های موقت دریافت خواهید کرد. در قرار بعدی ، روکش های کامپوزیت غیر مستقیم با یک لایه چسب روی دندان های شما قرار می گیرند.

 

روکش های کامپوزیت غیرمستقیم بهتر از نسخه مستقیم در برابر سایش بیشتر مقاومت می کنند و در برابر شکستگی مقاومت می کنند. گرچه هزینه آنها بیشتر از روکش های کامپوزیت مستقیم است.

 

 

روکش های چینی سفارشی برای دندان های شما از چینی ساخته شده است.

 

دندانپزشک از دندان شما تأثیر می گذارد ، بنابراین می توان روکش را از قالب آزمایشگاه دندانپزشکی تهیه کرد ، روندی که ممکن است یک هفته یا بیشتر طول بکشد. هنگام انتظار ، مجموعه ای از روکش های موقت دریافت خواهید کرد ، دقیقاً مانند روکش های کامپوزیت غیر مستقیم.

 

هنگامی که دندانپزشک آماده شد ، پوسته های ظریف چینی را در جلوی دندانهای شما سیمان کرده و آنها را به گونه ای شکل می دهد که حتی الامکان طبیعی به نظر برسند.


|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
نویسنده : mm
تاریخ : چهار شنبه 17 دی 1399